woensdag 23 mei 2018

In memoriam Kees Marsman

Via zijn dochter bereikte mij het bericht dat Kees Marsman eind april is overleden. Kees is erelid van onze afdeling. Hij was oud-bestuurslid en heeft samen met zijn vrouw Elly vele bomencursussen gegeven. Ik heb zelf meegemaakt hoe informatief en inspirerend zij waren als het om bomen ging. Hij was medewerker van de Botanische Tuinen van de Universiteit van Utrecht en dendroloog. De bomen in de binnenstad van Utrecht waren hem lief en de gemeente Utrecht heeft menig keer een brief van hem ontvangen waarin hij zijn zorg uitsprak over ontwikkelingen rond de stadsbomen en (ongevraagd) adviezen gaf. Hij maakte deel uit van de redactie van de Bomengids over de bomen langs de singels en grachten, die bij gelegenheid van het 85-jarig bestaan van de KNNV in 1986 in samenwerking met de gemeente Utrecht is uitgegeven. Uit die periode dateren de genummerde bordjes die nog op sommige stadsbomen te zien zijn. Samen met Gerard de Ruiter ben ik verantwoordelijk geweest voor het maken van de opvolger hiervan, Bomengids Hart van Utrecht, die bij gelegenheid van het 100-jarig bestaan van onze afdeling uitkwam. Op de achterflap van deze uitgave is door ons als eerbetoon een foto van hem opgenomen die hij maakte van een witte paardenkastanje aan de Oudegracht. Kees was een bijzondere en gedreven man. Een van zijn uitspraken was dat jonge bomen belangrijker zijn dan oude. Naast zijn familie zullen ook wij en de bomen hem missen.

Cockie Streng, voorzitter KNNV afdeling Utrecht

Deel deze pagina